Fundacja
Historia i informacje o Fundacji
Przychodnia
Macierzyństwo i Życie
 
Nauka Kościoła
Dokumenty
Naprotechnologia
Lekarze i instruktorzy

Fundacja w mediach

Arcybiskup Józef Życiński o NaProTechnology

29/03/09

2008-11-29
Będą poznawać, jak przeciwdziałać bezpłodności zgodnie z zasadami etyki chrześcijańskiej – środowiska medyczne wezmą udział w spotkaniach poświęconych naprotechnologii. Kursy dla specjalistów przygotował lubelski ginekolog położnik, dr Maciej Barczentewicz, a projektowi patronuje lubelski abp Józef Życiński.

Metoda naprotechnologii jest alternatywą dla metody in vitro, wykorzystuje naturalne metody rozpoznawania płodności i jest zgodna z nauczaniem Kościoła. Spotkania ruszają od 7 grudnia, będą odbywały się w całej Polsce i pozwolą zapoznać polskich specjalistów z amerykańskimi osiągnięciami. Dzięki poznaniu tej metody, środowiska medyczne będą mogły oddziaływać na tych, którzy borykają sie z problemem bezdzietności, chcą mieć własne dzieci, ale bez łamania podstawowych zasad etyki – tłumaczy metropolita lubelski w dzisiejszym „Pasterskim Kwadransie”, w radio eR. Metropolita wyraża też nadzieje, że Lublin stanie się ośrodkiem, który będzie się specjalizował w nowej metodzie zapobiegającej bezdzietności.
Temat metody naprotechnologii abp Życiński poruszył w kontekście listu pasterskiego na pierwszą niedzielę Adwentu. Hierarcha zachęca w nim bezdzietne rodziny do adopcji dzieci, zwraca też uwagę, że bezdzietność stanowi dramat rodziny, dlatego wymaga naszej chrześcijańskiej pomocy, współczucia i solidarności, nie zaś łatwych potępień czy plotek. List będzie czytany jutro we wszystkich kościołach archidiecezji lubelskiej.

PAM, radio eR
Posłuchaj