Fundacja
Historia i informacje o Fundacji
Przychodnia
Macierzyństwo i Życie
 
Nauka Kościoła
Dokumenty
Naprotechnologia
Lekarze i instruktorzy

Informacje prasowe

Audycja w Polskim Radio „Dwójka” – Wokół metod leczenia niepłodności

30/09/12

Audycja Hanny Marii Gizy. 29 września (sobota), godz. 16.00

Uczestniczą:
Joanna Brożek- dziennikarka GN, dr Maciej Barczentewicz – ginekolog, Instytut leczenia niepłodności w Lublinie, prof. Marian Szamatowicz – ginekolog, prof. Zbigniew Szawarski – filozof i etyk.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że bezpłodność jest chorobą o znaczeniu społecznym. Na świecie co szósta para ma problem z zajściem w ciążę. W Polsce dotyka to około miliona osób.

zachęcam do wysłuchania debaty:
Audycja
Prawa autorskie: Polskie Radio

Uroczysta inauguracja i poświęcenie Przychodni Macierzyństwo i Życie

25/03/10

25 marca 2010 r. w święto Zwiastowania Pańskiego odbyła się uroczysta inauguracja i poświęcenie Przychodni Specjalistycznej Macierzyństwo i Życie. Uroczystość zaszczycił obecnością metropolita lubelski abp Józef Życiński. Obecni byli również inni znakomici goście, przyjaciele i współpracownicy Fundacji oraz Przychodni Macierzyństwo i Życie. Przejdź do pełnej wersji tekstu »

Wystąpienia dr Macieja Barczentewicza

22/03/10

Prezes Fundacji Dr Maciej Barczentewicz wygłosił w ostatnim czasie następujące prelekcje i wykłady:

17 października 2009 r. w Grodnie podczas Sympozjum “Niepłodność małżeńska – aktualny problem społeczny. Kościół w trosce o rodziny na Białorusi”. Wykład: “NaProTechnology nowa nauka o zdrowiu prokreacyjnym kobiety”.

21 listopada 2009 r.
 w Katowicach na Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „Niepłodność – trudny problem zdrowia publicznego” pod Patronatem Honorowym Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego Prof. dr hab. n. med. Ryszarda Poręby. Wykład: „NaProTechnologia – czy właściwy wybór?”.

6 lutego 2010 r. w Lublinie podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej na Uniwersytecie Medycznym „Bioetyka w Praktyce Medycznej”. Wykład: „Naprotechnology – jako praktyka ginekologiczno-położnicza zgodna z etyką, wbrew mainstreamowi medycyny reprodukcyjnej”.

17 lutego 2010 r. w Siedlcach podczas konferencji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym “Płodność małzeńska w róznych aspektach, możliwości leczenia”. Wykład: „Etyczna praktyka w leczeniu niepłodności”.

6 marca 2010 r. w Gdańsku na Konferencji Naukowej na Uniwersytecie Gdańskim „Bioetyka u początków życia człowieka”. Wykład: „NaproTechnology – etyczna, twórcza i pozytywna nauka i praktyka w ginekologii i w leczeniu niepłodności”.

W moskiewskim patriarchacie o katolickim nauczaniu bioetycznym

Postulowana przez obie strony katolicko-prawosławna współpraca ekumeniczna w kwestiach społeczno-etycznych zaczyna przybierać konkretne kształty. 12 lutego odbyło się w Moskwie posiedzenie Komisji ds. Bioetyki Patriarchatu Moskiewskiego. Jednym z głównym punktów spotkania było wystąpienie polskiego gościa, dr. Macieja Barczentewicza. Ten specjalista ginekolog położnik jest członkiem Komisji Ekspertów ds. Bioetyki Konferencji Episkopatu Polski. Przejdź do pełnej wersji tekstu »

Relacja z konferencji NaProTechnology – Lublin 2009

11/10/09

Zdjęcia: Mikołaj Barczentewicz, Kamil Barczentewicz (chyba, że zaznaczono inaczej)

Przejdź do pełnej wersji tekstu »

List otwarty do Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej

20/09/09

List opublikowany został w „Rzeczpospolitej” z dnia 21 września 2009 r.

Jako lekarze zajmujący się leczeniem niepłodności, obradujący na Międzynarodowej Konferencji „NaProTechnology – Lublin 2009”, zawiadamiamy: istnieje i rozwija się metoda diagnostyczno-terapuetyczna ukierunkowana na zdrowie prokreacyjne kobiety, znana jako NaProTechnologia.

NaProTechnologia umożliwia dogłębne rozpoznanie przyczyn niepłodności i skuteczne ich leczenie. Daje szanse na poczęcie poprzez naturalne współżycie i urodzenie zdrowego, donoszonego dziecka. Korzysta przy tym z najnowszych osiągnięć wielu gałęzi medycyny, w tym chirurgii, ginekologii, farmakologii i andrologii, we współpracy z naturalnymi funkcjami prokreacyjnymi kobiety. Przejdź do pełnej wersji tekstu »

Wyjaśnienie w związku z publikacją w Gazecie Wyborczej na temat NaProTechnology – Lublin 2009

08/09/09

W dniu dzisiejszym, 8 września 2009, w serwisie internetowym Gazety Wyborczej w Lublinie opublikowany został artykuł red. Pawła Reszki pod tytułem „Uniwersytet Medyczny. Ideologia wkracza w naukę”. Publikacja ta wykorzystuje niezgodne z prawdą i prostowane już wypowiedzi prof. Mariana Szamatowicza, a także zaskakującą w swojej treści opinię prof. Jana Kotarskiego, według którego naprotechnologia „to metoda leczenia wynikająca z ideologii”.

Z przykrością konstatuję, że profesorowie Szamatowicz i Kotarski angażują się w publicystykę, zamiast rzetelnej dyskusji naukowej, której służyć ma konferencja NaProTechnology – Lublin 2009 i na którą to konferencję byli osobiście zaproszeni. Sytuacja ta rodzi pytanie, komu rzeczywiście bardziej odpowiada ideologia niż merytoryczny dyskurs o faktach z prof. Hilgersem, prof. Stanfordem i innymi wybitnami specjalistami, którzy przyjadą na konferencję.

Lekarzy zainteresowanych tematem naprotechnologii zapraszamy w dniach 12-13 września (sobota i niedziela) do Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (będzie możliwa rejestracja w recepcji).

Dziennikarzy zapraszamy zaś na konferencję prasową w sobotę 12 września o godz. 11.45, również w Collegium Maius.

Maciej Barczentewicz
Prezes Zarządu
Fundacja Instytut Leczenia Niepłodności Małżeńskiej im. Jana Pawła II

Konferencja prasowa Fundacji – 17 czerwca 2009

17/06/09

Naprotechnologia jako naturalna metoda leczenia niepłodności jest alternatywą dla metody sztucznego zapłodnienia in vitro, które nie leczy – podkreślali uczestnicy konferencji prasowej 17 czerwca w Warszawie.

Wzięli w niej udział lekarze ginekolodzy, instruktorka naprotechnologii i abp Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych. Przejdź do pełnej wersji tekstu »

Konferencja: NaProTechnology – Lublin 2009

Serdecznie dziękujemy za udział w międzynarodowej konferencji “NaProTechnology — Lublin 2009”.

Materiały konferencyjne w formie książkowej wraz z DVD zawierającym dwujęzyczne nagrania wszystkich wykładów dostępne będą niebawem.

Przejdź do pełnej wersji tekstu »

Sprostowanie do tekstu „Kościół popiera pseudonaukę?”

02/04/09

Lublin, 2 kwietnia 2009 r.

Pani Małgorzata Bielecka-Hołda
Redaktor naczelna
“Gazeta Wyborcza” w Lublinie
ul. Krakowskie Przedmieście 21
20-002 Lublin

Szanowna Pani Redaktor,

Na podstawie art. 31 Ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. z dnia 7 lutego 1984 r. z późń. zm.), wnioskuję o publikację sprostowania do publikacji w lubelskiej edycji „Gazety Wyborczej” nr 75, wydanie z dnia 30 marca 2009 r. na stronie 2 pt. „Kościół popiera pseudonaukę?”, o treści jak poniżej Przejdź do pełnej wersji tekstu »