Fundacja
Historia i informacje o Fundacji
Przychodnia
Macierzyństwo i Życie
 
Nauka Kościoła
Dokumenty
Naprotechnologia
Lekarze i instruktorzy

Fundacja w mediach

Dr Barczentewicz w TVP

13/08/14

Dr Maciej Barczentewicz gościł w programie ‚Między Niebem a Ziemią’ w TVP w niedzielę, 10 sierpnia. Program z jego udział można obejrzeć pod tym linkiem.

Dostępny jest również program z marca 2014 r., w którym również wystąpił dr Barczentewicz.

Jako lekarz zgadzam się z tezami z listu biskupów

03/01/14

Jako lekarz nie mam żadnych wątpliwości co do słuszności diagnozy biskupów dotyczącej genderyzmu – twierdzi dr Maciej Barczentewicz, ginekolog, prezes zarządu Fundacji Instytut Leczenia Niepłodności Małżeńskiej w Lublinie. – Rolą Kościoła jest wyczuwanie niebezpieczeństwa – dodaje. 29 grudnia w kościołach czytany był list Episkopatu na Niedzielę Świętej Rodziny, poświęcony ideologii gender.

Publikujemy treść komentarza dr. Barczentewicza:
Przejdź do pełnej wersji tekstu »

Cud narodzenia

05/01/11

– Czekaliśmy na dziecko 14 lat – mówią Anna i Wojciech Gralińscy, właściciele gospodarstwa ogrodniczego z Opatówka koło Kalisza.

Cud narodzenia

Naprotechnologia to metoda leczenia niepłodności i całościowej troski o zdrowie kobiety. Jej twórcą jest amerykański ginekolog prof. Thomas Hilgers. Jego metoda opiera się na bardzo dokładnej obserwacji cyklu kobiety (model Creightona), nowoczesnej diagnostyce, leczeniu farmakologicznym i chirurgicznym. Metoda ta nie jest kontrowersyjna moralnie. Nie stosuje się w niej zapłodnienia in vitro. W Polsce jest już kilku lekarzy i kilkudziesięciu instruktorów naprotechnologii.

Pobrali się, gdy Wojciech miał 31 lat. W tej sytuacji odkładaniedecyzji o dziecku na później byłoby bez sensu. Ale okazało się, że to nie takie proste. Coraz trudniej było chodzić na rodzinne uroczystości, bo powtarzały się pytania: „No to kiedy…?”. Ci bardziej życzliwi dawali im adresy różnych lekarzy albo starali się omijać ten temat. Mniej życzliwi robili niewybredne docinki. Wśród tego wszystkiego Gralińscy czuli się jak trędowaci. – Zjeździliśmy całą Polskę, leczyliśmy się w kilku ośrodkach i to takich znaczących. Wszędzie badania i leczenie odbywały się według tego samego schematu i zawsze kończyło się tym samym. Na pytanie, co jest nie tak, lekarze mówili: „Nie wiemy”. O samym leczeniu lepiej nie wspominać. To bardzo przykre wspomnienia – i dla mnie, i dla żony. Przejdź do pełnej wersji tekstu »

Nowa nadzieja

02/01/11

Urszula Buglewicz

NaProTechnology to nowoczesna i kompleksowa metoda postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w zakresie ginekologii i położnictwa, oparta na osiągnięciach współczesnej medycyny i wiedzy dotyczącej zdrowia kobiet. Przejdź do pełnej wersji tekstu »

Lepsze niż in vitro – rozmowa z dr. Philipem Boylem

28/12/10

Dr Philip BoyleNajbardziej znany europejski lekarz stosujący naprotechnologię. Jest prezesem europejskich centrów FertilityCare. Pracuje w irlandzkim mieście Galway.

Jarosław Dudała: Słyszałem, że skutecznie pomógł Pan w poczęciu dziecka u 30 proc. par, które wcześniej bez rezultatu starały się o to metodą in vitro.
Philip Boyle: – Według danych z ostatnich 6 lat, w grupie pacjentek do 37 lat i po dwóch nieudanych próbach in vitro skuteczność naprotechnologii, czyli odsetek urodzeń żywych, wyniósł prawie 40 proc. To całkiem niezły wynik, lepszy niż się spodziewaliśmy. Zamierzam opublikować te dane w 2011 roku. Przejdź do pełnej wersji tekstu »

„Poznań – Medycy rozmawiali o naprotechnologii”

06/12/10

„Zdrowie prokreacyjne. NaProTECHNOLOGY w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności” – pod takim hasłem odbyła się w sobotę konferencja zorganizowana przez „Federację życia” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. (…)

Naprotechnologia stosowana jest Polsce od niespełna dwóch lat. Zainteresował się nią wówczas ginekolog Maciej Barczentewicz z Lublina (jeden z konsultantów medycznych NaProTechnology w Polsce – poprawiono błąd merytoryczny w materiale dziennikarskim Poznań Naszemiasto, admin). – Dwa lata to bardzo krótko, dlatego nie możemy mówić o statystykach i wynikach leczenia. Na razie opieramy się na badaniach irlandzkich, które mówią o 50 proc. skuteczności tej metody w leczeniu niepłodności – mówi.”

Źródło

Dr Maciej Barczentewicz

Dr Maciej Barczentewicz

„Nasz Dziennik” o naprotechnologii

02/12/10

Źródło: „Nasz Dziennik”, Czwartek, 25 listopada, Nr 275 (3901)

Przez dziewięć lat starali się o poczęcie dziecka. W ciągu zaledwie dwóch lat przeszli dziewięć sztucznych inseminacji. Kosztownych, bezskutecznych, upokarzających. W tej sytuacji mówiono: ratunkiem jest tylko in vitro. Trafili do lubelskiej przychodni leczenia niepłodności na zasadach naprotechnologii. Minęło trzynaście miesięcy leczenia, stosowania terapii hormonalnej, diety, witamin z grupy B i flegaminy. Teraz Joanna jest w 13. tygodniu ciąży… Przejdź do pełnej wersji tekstu »

Radio Lublin: „Naprotechnologia czy in vitro?”

25/10/10

Wypowiedzi Prezesa Fundacji, dr Macieja Barczentewicza dla Radia Lublin – 22 paźdzernika 2010 (zobacz więcej):

[audio:http://www.leczenie-nieplodnosci.pl/pl/wp-content/uploads/2010/10/2210_Naprotechnologia2.mp3] [audio:http://www.leczenie-nieplodnosci.pl/pl/wp-content/uploads/2010/10/2210_Naprotechnologia1.mp3]

Dr Barczentewicz o in vitro w „Wiadomościach”

04/10/10

Medialne relacje z inauguracji Przychodni

25/03/10