Fundacja
Historia i informacje o Fundacji
Przychodnia
Macierzyństwo i Życie
 
Nauka Kościoła
Dokumenty
Naprotechnologia
Lekarze i instruktorzy

Aktualności, Fundacja w mediach, Informacje prasowe

Wyjaśnienie w związku z publikacją w Gazecie Wyborczej na temat NaProTechnology – Lublin 2009

08/09/09

W dniu dzisiejszym, 8 września 2009, w serwisie internetowym Gazety Wyborczej w Lublinie opublikowany został artykuł red. Pawła Reszki pod tytułem „Uniwersytet Medyczny. Ideologia wkracza w naukę”. Publikacja ta wykorzystuje niezgodne z prawdą i prostowane już wypowiedzi prof. Mariana Szamatowicza, a także zaskakującą w swojej treści opinię prof. Jana Kotarskiego, według którego naprotechnologia „to metoda leczenia wynikająca z ideologii”.

Z przykrością konstatuję, że profesorowie Szamatowicz i Kotarski angażują się w publicystykę, zamiast rzetelnej dyskusji naukowej, której służyć ma konferencja NaProTechnology – Lublin 2009 i na którą to konferencję byli osobiście zaproszeni. Sytuacja ta rodzi pytanie, komu rzeczywiście bardziej odpowiada ideologia niż merytoryczny dyskurs o faktach z prof. Hilgersem, prof. Stanfordem i innymi wybitnami specjalistami, którzy przyjadą na konferencję.

Lekarzy zainteresowanych tematem naprotechnologii zapraszamy w dniach 12-13 września (sobota i niedziela) do Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (będzie możliwa rejestracja w recepcji).

Dziennikarzy zapraszamy zaś na konferencję prasową w sobotę 12 września o godz. 11.45, również w Collegium Maius.

Maciej Barczentewicz
Prezes Zarządu
Fundacja Instytut Leczenia Niepłodności Małżeńskiej im. Jana Pawła II