Fundacja
Historia i informacje o Fundacji
Przychodnia
Macierzyństwo i Życie
 
Nauka Kościoła
Dokumenty
Naprotechnologia
Lekarze i instruktorzy

Aktualności, Teksty

Dr Barczentewicz: nadzieja na stwierdzenie niezgodności ustawy z konstytucją

27/06/15

Jest mi autentycznie smutno i przykro, że do przeważającej liczby posłów nie docierają racjonalne argumenty medyczne i genetyczne, ani natury prawnej i sumienia. Ci posłowie stawiają się świadomie i dobrowolnie poza wspólnotą Kościoła – tak dr Maciej Barczentewicz, ginekolog, prezes zarządu Fundacji Instytut Leczenia Niepłodności Małżeńskiej w Lublinie skomentował dla KAI przyjęcie dziś przez Sejm rządowego projektu ustawy „o leczeniu niepłodności”. Wyraził też nadzieję, że będzie możliwe skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego i stwierdzenie jej niezgodności z ustawą zasadniczą. Publikujemy komentarz dr. Macieja Barczentewicza:
„Jest mi autentycznie smutno i przykro, że do przeważającej liczby posłów nie docierają ani racjonalne argumenty medyczne, ani genetyczne, ani natury prawnej, ani argumenty sumienia – wynikające z nauki Kościoła Katolickiego.
Ci posłowie stawiają się świadomie i dobrowolnie poza wspólnotą Kościoła, ale równocześnie stają w jednym rzędzie z tymi, którzy decydowali o selekcji eugenicznej ludzi w przeszłości – czyli reżymami totalitarnymi.
Całe to działanie wpisuje się jedynie w logikę lobbingu koncernów farmaceutycznych i przedsiębiorców – ‘naukowców’ czerpiących zyski z procedur zapłodnienia pozaustrojowego.
W szerszej perspektywie jest to ideologiczne zacietrzewienie w kierunku wprowadzania w życie utopii ‘Nowego wspaniałego świata’ Aldousa Huxleya, a właściwie utopii społeczeństwa komunistycznego – wprowadzanego drogą wpływania na kulturę, media w końcu opinię publiczną.
Mam nadzieję, że jest możliwe skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego i stwierdzenie jej niezgodności z ustawą zasadniczą, lub zmiana tej ustawy w kolejnej kadencji Sejmu. W innym przypadku – jesteśmy na równi pochyłej, społeczeństwo będzie się staczać w kierunku postmodernistycznego zachodu, a równocześnie upodabniać do krajów trzeciego świata wykorzystywanych przez zachód do dostarczania „materiału genetycznego” (gamet i zarodków ludzkich) czy surogacji, tak jak się to dzieje np. w Indiach”.

lk / Lublin

Dr Maciej Barczentewicz wystąpi w dyskusji na temat uchwalonej ustawy o lealizacji in vitro  w dniu 28 czerwca w programie Miedzy niebem a Ziemią TVP 1 ok 12.